...::: I OTS FANS :::...

TiBiA ? OTS ? <--- Wszystko tutaj. :)


#1 2008-03-21 23:54:53

Kamss

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-21
Posty: 10
Punktów :   

Firma Tibijska :)

Temat Nie jest mój znalazłem go na innym forum i postanowiłem go tutaj zamieścić ponieważ uważam że jest godny uwagi

Własna firma... Jeżeli gracie w Tibię nie od dziś to obił Wam się o ucho termin Firma Tibijska. Na przykład, firma ochroniarska, przygotowywująca imprezy typu wesela, śluby i święta, hotelarska, robiąca Uhy lub inne runa, zrzeszająca sorców lub druidów i sklepikarska.

Tak, napisze tu wszystko, co wiem, o Firmach Tibijskich.

1. Omówienie Cenników i rodzajów firm.

I W tym punkcie wytłumaczę profesje firmowe i powiem przeciętne ceny do danego typu na światach PVP.

a) Ochrona (security) - Czy zdarzało się, że byłeś na ślubie kolegi a nooby właziły i wyłaziły, bo było to miejsce dostępne dla każdego? Niektórzy ludzie stwierdzili, aby zrobić firmę, której pracownicy będą zabraniali wchodzić nieproszonym gościom na ślub. Firma nie tylko stoi przy ślubach.... Również może eskortować kogoś etc.

Znany mi do tej pory przeciętnej mało znanej firmy cennik:
(tylko przykład)

Stójka:
1 osoba - 5 minut 400gp
Eskorta
Thais - Venore 400gp
Thais - Carlin 550gp
Thais - Ab'Dendriel 500gp
Thais - Greenschore 50gp
Thais - NorthPort 600gp
NorthPort - Venore 450gp
NorthPort - Carlin 50gp
NorthPort - Greenschore 550gp
NorthPort - Ab'Dendriel 50gp
Ab'Dendriel - Venore 400gp
Ab'Dendriel - Carlin 150gp
Ab'Dendriel - Greenschore 500gp
Venore - Greenschore 350gp
Venore - Carlin 500gp

b) Firma organizatorska -Firma taka zajmuje się przygotowywaniem ślubów, wesel, imprez i konwentów klanów/gildii etc. Zarabia nieźle. Na takie firmy najczęściej są przetargi, sam jeden taki raz wygrałem (o przetargach później). Jest pewien szkopuł. Czasami po przygotowanej imprezie osoba nie chce zapłacić za przygotowanie i wyposażenie imprezy. Dlatego wtedy przydają się znajomości i postraszenie tej osoby. Jeżeli jest to wysoki lvl to bierzemy zaliczkę. Ale i tak na początku musimy dysponować pełną gotówką.

Przedstawię cennik mojej starej firmy:
Impreza
Czas pracy: 1 minuta 100gp
Wyposażenie: (przykład) truskawka z Ab'Dendriel do Carlin, cena truskawki w sklepie: 1gp + dostarczenie 2gp
meble: przyniesione z innego miejsca:20gp za krzesło a 30 za stół za fotele i sofy 50gp plus koszt kupna w sklepie, kupno w sklepie 10gp każdą.
Wszystko podobne. Poza tym każdy może ustalić inaczej cennik

c)Firma Hotelarska - firmę tą prowadzić mogą tylko Pacce.. Zakładają oni Gildie.. Kupują Guildhaus...i udostępniają Guildhaus... ludziom, którzy nie są w gildii. Jest to hotel. Kasa to więcej niż za sam pokój, bo wtedy nie było by zarobku. Mój żywioł. Cennik ustalamy sami, ale cena za jeden pokój zostaje...

d)Firma Runnicza - robiąca runa, może zrzeszać zarówno sorców jak i druidów zależy od runa.. np. Hmm. Przypomnę tu znakomitą firmę druidów UmakeriaPL straszny przetarg o nią był między trzema osobami na Isarze (między mną również, ale się szybko wycofałem, więc tak jakbym nie brał udziału) te trzy osoby przez przetarg trwający rok nic nie zrobiły i nie wygrały a przez ten czas nikt się firmą nie opiekował i się rozpadła. Dlatego nie życzę najgorszemu wrogowi takiego wydatku na marne. Spytacie pewnie, dlaczego robić firmę? Przecież samemu można robić runy a później je sprzedawać i nie trzeba się dzielić zyskiem..
Tak, ale zysk jest bardzo duży. Na przykład wtedy jeden druid w UhmakeriPL musiał zrobić jeden bp run uhów na dzień a ten został już wcześniej zamówiony... I tak to się kręci.. Jest to najbardziej opłacalna firma ze wszystkich rodzajów mi się wydaje...
To na tyle tłumaczenia...

II Firma na światach PVP
a) Firma zajmująca się Organizowaniem imprez niczym nie różni się od firmy organizatorskiej na światach PVP.


b)Ochrona (security) –bardziej pasuję pilnowanie miejsc. Jest to kilka osób blokujących miejsce ślubu lub innej imprezy.

c) Wyciąganie loota z podziemi. –Wyciąganie lootów z podziemi… czasami nawet z lodowych wysp… Ciężkie zajęcie.

d)Firma runnicza –nic innego jak firma runnicza na światach PVP

e) Firma Hotelarska –Nic innego jak firma hotelarska z PVP

f) Firma łowiąca ryby –nie trzeba tego tłumaczyć

Nie są to wszystkie firmy. To te najbardziej znane. Każdy może założyć firmę wedle uznania.

2.Przetarg.

Jak kupić firmę założoną już wcześniej?

Operacja ta nazywa się przetarg i czasami niszczy firmę. Więc najpierw moja dobra rada nie bierz udziału w przetargu, jeżeli jest dużo osób, bo wtedy firma się niszczy. Ale jeżeli do takiego przetargu dojdzie a mało osób się zgłosi firma jest opłacalna a ty masz kasę to coś takiego jak aukcja. Bierzesz udział przebijasz i wygrywasz. Czasami to trwa długo.

3. Zakładanie Firmy.

Zakładanie firmy nie jest ciężkie.
1.Piszemy na tibia.com lub na innym i robimy logo.
2.Zakładamy stronę
3.Robimy cennik.
4.Zbieramy ludzi.
5.Znajdujemy klientów.

4. Bonus.

Skoro się podoba to dodaję bonus. Jak założyć agencje towarzyską...

1.Znajdujemy lokal. (Najlepiej z beczką z piwem/winem/lemoniadą)
2.Znajdujemy dziewczyny.
3.Znajdujemy barmana – może być to twój dobry kolega.
4.Budujemy łóżka:

22 Ustawienie boxów/parceli.
11
11
(może to być także sofa.)
5. Meble ustawiamy wedle uznania.

Oczywiście ustalamy cennik… Ja tu cennika nie umieszczę. Bo oglądając cenniki różnych agencji towarzyskich stwierdziłem, że każda cena jest inna..(Np. 10gp/200gp za minutę)

5. Reklama.

Tak jak już gdzieś wspomniałem reklama polega na tym, że:
a) Robisz logo firmy. Dla innych niż inni mówię że może być to PAINT. Ale polecam lepsze programy od niego.
b) Robisz ewentualnie stronę (nie koniecznie) Znajdują się tam podstawowe informacje, np. pracodawca, prezes, szef, nabór do pracy, oferta etc.
c) Zamieszczasz reklamę na ten temat na np. na tibia.com forum albo na naszym forum tibia.pl (jest wiele możliwości. Podam tu co podstawowe informacje jakie mogą tu być:

1.Czym firma się zajmuje.
2. Serwer.
3. Oferta pracy.
4. Coś o firmie. (od kiedy istnieje etc.)

d) Może być również to że krzyczysz w Tibi np. że otwarto nową Agencje Towarzyską. Albo piszesz na GameChat, Trade. Nie polecam tego i szczerze odradzam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.my-own-world.pun.pl www.tirup2010.pun.pl www.raplive.pun.pl www.narutozkonoha-gakure.pun.pl www.animenarutogame.pun.pl